Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ukázka z referátu Geologie Země

...

V mořských prostředí žije fauna srovnatelná s dnešní. Na kontinentech se složení fauny i flóry mění podle klimatu ovlivněného rozšiřováním nebo ústupem kontinentálních ledovců. Z bezobratlých jsou důležitou skupinou na souši plži, vzhledem k jejich vysoké citlivosti na klima. Můžeme jejich pomocí usuzovat na změny podnebí. Velkého rozmachu dosahují savci, kteří osidlují nejen suchozemská prostředí, ale i vodu a vzduch. V dobách meziledových se daří především slonům, jelenům, srncům, daňkům, medvědům, vepřům, vepřům, šavlozubým tygrům a primátům. V dobách ledových jsou u nás hojní koně, mamuti, nosorožci pižmoni, sobi aj. Do spodních čtvrtohor zasahuje forma rodu Homo - Homo habilis ( člověk zručný ). Umí si již vyrábět primitivní kamenné nástroje. Pokročilejší je Homo erectus ( člověk vzpřímený ), který vyrábí charakteristické kamenné nástroje a umí používat oheň. Zachovává si i svoje trvalejší sídliště. Homo sapiens ( člověk rozumný ) nastupuje ve dvou variantách - Homo sapiens neanderthalensis a Homo sapiens sapiens. Vyrábí dokonalé kamenné a kostěné nástroje, dokáže rozdělat oheň, rozvíjí se jeho řeč a loví již ve vysoce organizovaných tlupách. Sapientní varianta nakonec vyšla z konkurenční soutěže díky dalšímu rozvoji intelektu.

 

Flora je v dobách meziledových téměř totožná s květenou, než u nás roste v současnosti. V době ledové byla krajina osídlena tundrovou vegetací. Nejméně hostinné plochy obývaly mechy a lišejníky, zakrslé břízy, vrby a další chladnomilné dřeviny. Prostor mezi nimi vyplňuje stepní tráva a byliny.

 

NEJZNÁMNĚJŠÍ LOKALITY :

 

Neanderthal ( SRN ), Lascau ( Francie ).

 

Závěr

 

Seminární práce mi obohatila znalosti z přírodopisu. Dozvěděla jsem se více o učivu, které jsme probírali. Nejvíce mě zaujal průběh třetihor a čtvrtohor, jelikož tam sahají počátky předků člověka. Více než vývoj flóry mě zajímal vývoj fauny a geologický vývoj. Například zmínky o obřím hmyzu, počátcích savců nebo snižování a zvyšování hladiny moře. Nyní mám větší přehled ve vývoji života na Zemi, ale také v časovém rozmezí jednotlivých útvarů a místech výskytu archeologických pozůstatků.

Celý referát Geologie Země

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

refoš

(Dřín obecný, 7. 2. 2011 23:38)

Dejte sem někdoreferát o Dřínu obecném je to rostlina,ze které se vyrábí alkohoj plody jsou dobré také k vyrobe na léčeni horecky.....vic toho nevim ale potrebuju to do skoly prosim udelejte mi neco a ja vam na adresu poslu mali darecek.....Moc dekuju dobrovolnikum ktreri mi pomohou!!!!odeslete jej na mail: lussi2911@seznam.cz

Sloni.....

(..., 4. 2. 2010 17:36)

jako já ci vědět echolokaci u slonů...

komentík

(Marie Motlová, 25. 11. 2008 15:15)

hele nemůže tady někdo dat článek příspůsobení buńky k životu

bnkjiojjiúj

( igbjbjků-, 20. 11. 2008 16:39)

uplna blbost